Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej w Czeladzi

ul. 17 Lipca 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265-14-42

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

21 LIS 2016

Dzień Pracownika Socjalnego 2016

18 listopada 2016r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi obchodził uroczyście Dzień Pracownika Socjalnego. Podczas uroczystości, która odbyła się w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi, przedstawiono ważną rolę jaką pracownik socjalny odgrywa w życiu osób, rodzin jak również społeczności lokalnej naszego miasta oraz dodatkowo podsumowano całoroczną działalność.

Oczekiwania społeczne wobec pracowników socjalnych są bardzo duże. Zdolność rozumienia drugiego człowieka, głęboka życzliwość i wrażliwość, budzenie zaufania, tolerancyjność, umiejętność poszanowania godności każdego człowieka oraz solidaryzowanie się z ludźmi potrzebującymi i cierpiącymi - oto cechy i umiejętności dobrego pracownika socjalnego.

Współczesna praca socjalna w Polsce to profesjonalna działalność świadczona przez pracowników służb społecznych różnych instytucji oraz przez organizacje pozarządowe i związki wyznaniowe. Jej celem jest wzmacnianie osób i rodzin w odzyskaniu zdolności do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, rozwijanie poczucia godności osobistej i odpowiedzialności jednostek, stymulowanie grup i całych społeczności lokalnych ku samopomocy. W zależności od potrzeb praca socjalna może przyjmowaćżne formy – od pomocy doraźnej do długofalowych, usystematyzowanych działań.

W trakcie gali zaprezentowano film dokumentalny “Blisko ludzi – Pracownik socjalny – Drogowskaz na drodze życia”. Był to wywiad-rzeka z długoletnim pracownikiem socjalnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi Panią Jolantą Figiel, w trakcie którego odbiorcom przybliżono pracę pracownika socjalnego, problemy z jakimi się spotyka na codzień, jasne i ciemne strony tego zawodu w przekroju ponad 30 lat pracy.

Obchody Dnia Pracownika Socjalnego to okazja zaprezentowania dorobku Ośrodka. Ten dorobek to praca wielu osób - pracowników socjalnych, pracowników administracji i obsługi oraz kadry zarządzającej. To okazja wyróżnienia pracowników za ich istotny wkład w realizowanych przez Ośrodek działaniach oraz szczególne zaangażowanie w pracę, sumienność i obowiązkowość.

W trakcie gali zaprezentowano multimedialne prezentacje, ukazujące Ośrodek jako nowoczesną instytucję, na miarę XXI wieku. Ośrodek nigdy nie jest jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze zwartą społecznością stworzoną przez pracowników, którzy oddali tej pracy swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Każdy pracownik jest ważnym elementem całości i dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy zapewnia sprawne funkcjonowanie Ośrodka i efektywną realizację wszystkich wymaganych zadań.

W gali uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Z-ca Burmistrza Pani Beata Zawiła, Z-ca Burmistrza Pani Elżbieta Dmitruk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Czeladzi Pani Jolanta Moćko, liczne grono zaproszonych gości, wśród których po raz pierwszy dyrektorzy ośrodków pomocy społecznej z powiatu będzińskiego a także przedstawiciele Wojewody Śląskiego, władz powiatu będzińskiego oraz przedstawicieli ośrodków pomocowych z terenu naszego województwa.

Mamy nadzieję, że tradycja wspólnego celebrowania Dnia Pracownika Socjalnego przez wszystkie ośrodki pomocy społecznej z naszego powiatu wpisze się już na trwale, jako element wspólnej całości pomocy drugiemu człowiekowi oraz integracji pracowników socjalnych w szerszym gronie.

 

18.11.2016r. - Dzień Pracownika Socjalnego

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi
  • Pierwsza publikacja:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Aktualizacja publikacji:Ledwoń Dominik2016-02-29 11:01:17
  • Wytworzenie publikacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Zatwierdzenie informacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl