Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej w Czeladzi

ul. 17 Lipca 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265-14-42

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

12 GRU 2017

Gala podsumowująca Kampanię „Białej Wstążki”

W dniu 05.12.2017 r. w Kopalni Kultury w Czeladzi odbyła się gala podsumowująca Kampanię „Białej Wstążki”, realizowaną po raz pierwszy na terenie miasta Czeladź w ramach 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet. Inicjatorem i realizatorem działań był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi.

W trakcie gali, zaprezentowano relację z wydarzeń, które miały miejsce na terenie miasta w ramach Kampanii. Zaproszeni goście, min. przedstawiciele Urzędu Miasta, w tym Burmistrz Pan Zbigniew Szaleniec, przedstawiciele placówek oświatowych, kuratorzy sądowi Sądu Rejonowego w Będzinie, policjanci dzielnicowi Komisariatu Policji w Czeladzi, pracownicy socjalni, asystenci rodziny zapoznani zostali z fotorelacjami z odbywających się w miejskich placówkach oświatowych: konkursu plastycznego na plakat pod hasłem: „Reaguję na przemoc” oraz zajęć profilaktyczno-wychowawczych w ramach tzw. „białej godziny”. Dyrektorom placówek wręczono nagrody, celem przekazania uczniom, których prace plastyczne zostały wybrane we wskazanym konkursie plastycznym. Zaprezentowano również relację z „Meczu równości”, który odbył się w dniu 27.11.2017 r. w Szkole Podstawowej numer 2 w Czeladzi. Dyrektorowi placówki przekazano pamiątkowe statuetki.

Zgromadzeni goście mieli możliwość zapoznania się z informacjami, zaprezentowanymi przez studentów Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi, dotyczącymi rysu historycznego Kampanii oraz jej przebiegu w Australii, USA oraz Polsce. Na gali zaprezentowano premierowo autorską etiudę przedstawiającą historie kobiet doświadczających przemocy, zawierającą ich autentyczne wypowiedzi. Przedstawicielom placówek biorących udział w Kampanii, wręczono pamiątkowe podziękowania.

Dziękujemy wszystkim instytucjom biorącym udział w Kampanii.

 

5.12.2017r. - Gala podsumowująca Kampanię „Białej Wstążki”

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację:Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czeladzi
  • Pierwsza publikacja:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Aktualizacja publikacji:Ledwoń Dominik2016-02-29 11:01:17
  • Wytworzenie publikacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
  • Zatwierdzenie informacji:Aneta Jóźwin-Rybska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi2016-02-29 11:00:52
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl